Mazury Cup Ostróda 2017

Kategoria: Turnieje

Ostródzki Klub Karate Kyokushin zaprasza do wzięcia udziełu w I Międzynarodowym turnieju Karate Kyokushin IKO Mazury Cup Ostróda 2017.
Termin: 04.11.2017
Miejsce: Hala Sportowa Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, Ostróda, ul Kościuszka 22A
Rejestracja: do 30.10.2017

Szczegóły w załącznikach poniżej
Mazury Cup 2017-skrócony_komunikat
zgoda_na-_start_dzieci_IKO-MAZURY-CUP
zgoda_na_start_pełnoletni-IKO-MAZURY-CUP
Mazury Cup 2017-pelna_wersja_komunikatu

 


10 medali Bushi Team na rozpoczęcie sezonu startowego !!!

Kategoria: Turnieje

10 medali Bushi Team na rozpoczęcie sezonu startowego !!!
Już 30 września 2017 r. podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w Białymstoku,  Patrycja Lewandowska (kategoria juniorki +65 kg) i Maciej Lewandowski (kategoria kadeci do 45 kg) wrócili z turnieju z podwójnym złotem.
Tydzień później, 7 października, dziewięciu reprezentantów klubu (Patrycja Lewandowska, Helena Szeszko, Adam Stępniak, Jan Potyra, Jan Domański, Maciej Lewandowski, Jan Sozoniuk, Filip Lewandowski, Wiktor Brózio) mierzyło swoje siły podczas VII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów.
W Ciechanowie swoją dobrą dyspozycję potwierdziła Patrycja Lewandowska pokonując rywalkę z super fight w 22 sekundy i tym samym zdobywając złoto.
Kolejny złoty medal zdobył Adam Stępniak, który tym razem walczył w wyższej kategorii (powyżej 72 kg.) W drodze na najwyższy stopień podium pokonał znacznie cięższych zawodników z Włocławka i Ostrołęki.
W walce super fight zmierzyli się Janek Potyra i Janek Domański. Pierwszą rundę pojedynku wygrał Janek Domański, natomiast drugą Janek Potyra. Ostatecznie o wyniku całej walki zdecydowała liczba poszczególnych głosów sędziów, która była korzystna dla Janka Potyry. Tym samym Janek Potyra zdobył złoty medal, a Janek Domański srebrny.
Ciekawie zapowiadała się kategoria kadetów do 45 kg., ponieważ startowali w niej aż trzej zawodnicy Bushi Team, tj.: Maciek Lewandowski, Wiktor Brózio i Janek Sozoniuk. Każdy z nich jest bardzo dobrym zawodnikiem. Okazało się, że najmniej szczęścia tej kategorii miał Wiktor. Prowadząc przez całą walkę nadział się na kolano przeciwnika tym samym tracąc punkt, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.
Maciek Lewandowski, który bez problemu przebrnął walkę eliminacyjną, w ½ finału spotkał się z rywalem Wiktora, którego bez problemu pokonał, tym samym przechodząc do finału. Niewiele zabrakło, aby w finale walczył z Jankiem Sozoniukiem, który po wygraniu walki eliminacyjnej fantastycznie walczył o finał. Chwila nieuwagi, rozprężenia, i Janek stracił punkt przez obrotowe kopnięci przeciwnika. Niestety nie zdążył odrobić straty. Ostatecznie Maciek Lewandowski zdobył srebro, a Janek Sozoniuk brąz.
Nasza najmłodsza reprezentantka, Helenka Szeszko, wróciła z turnieju ze srebrnym medalem. Zdecydowanie wygrała walkę półfinałową. Niestety w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki.
Swój drugi start na ogólnopolskim turnieju zanotował Filip Lewandowski. Tym razem powrócił do domu bez medalu, lecz z kolejnym, bezcennym doświadczeniem.
W dniu 7 października 2017 r. odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Mołdawii, w których wziął udział sensei Michał Kalmus. W walce eliminacyjnej sensei Michał wygrał zdecydowanie z zawodnikiem z Ukrainy. W półfinale Michał spotkał się z kolejnym ukraińskim zawodnikiem. Cała walka przebiegała pod dyktando sensei Michała. Zawodnik z Ukrainy nieco ożywił się w końcówce pojedynku. Werdykt sędziów bocznych był niejednoznaczny: dwóch wskazało na zawodnika z Ukrainy,a dwóch na naszego reprezentanta. Sędzia maty przyznał jednak zwycięstwo Ukraińcowi. Tym samym Michał Kalmus zdobył brązowy medal.
W odstępie zaledwie jednego tygodnia zawodnicy Bushi Team zdobyli aż 10 medali. To się nazywa rozpoczęcie sezonu !!! Przed nami kolejne starty, więc ciężko pracujemy na kolejne sportowe sukcesy.


VII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów

Kategoria: Turnieje

Ciechanowski Klub Karate Kyokushin serdecznie zaprasza na VII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów,
Turniej odbędzie się w sobotę  07.10.2017 r. Zgłoszenia u instruktorów do 03.10.2017

Skrócona wersja komunikatu – tutaj→Ciechanów-skrócony_komunikat
Zgoda na start – tutaj→Zgody_na_start_Ciechanow2017r

Pełna wersja komunikatu – tutaj→Ciechanow-pelna -wersja


Wakacyjne treningi crossowo-biegowe!

Kategoria: Wydarzenia

Wakacyjne treningi crossowo-biegowe! 
Trenujemy w każdy wtorek i czwatrek o 19.30. 
Miejsce zbiórki: parking SP nr 72 (Szkoła Marzeń) Jazgarzewszczyzna 25a.
Przyjdź to nic nie kosztuje!!!


XLIV Mistrzostwa Polski Seniorów, 03.06.2017 Sosnowiec

Kategoria: Turnieje

Z brązowym medalem z Mistrzostw Polski wrócił sensei Michał Kalmus.
Sensei Michał należy do czołówki zawodników w kategorii do 70 kg. Rywalizacja toczyła się systemem pucharowym, czyli zawodnicy dobierani są w pary i jeden eliminuje drugiego z rywalizacji. I tak, aż do wyłonienia zwycięzcy.
Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło 14 zawodników. Sensei Michał Kalmus z tej grupy był najbardziej utytułowanym zawodnikiem, dzięki czemu został rozlosowany z numerem 1 i tym samym w pierwszej turze walk przypadł mu wolny los.
W drugiej turze Michał stoczył walkę z reprezentantem gospodarzy, która zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem naszego reprezentanta. Podczas tej walki odezwał się uraz doznany kilka tygodni wcześniej, odniesiony podczas Mistrzostw Europy we Francji.
Kolejne wyzwane to półfinał z zawodnikiem z Katowic , którego Michał już doskonale zna. Wygrywał z nim już wielokrotnie. Podstawowa runda walki przebiegła z minimalną przewagą naszego reprezentanta, choć nie wystarczającą, aby sędziowie przyznali Michałowi zwycięstwo. Skład sędziowski decyduje o dogrywce. Niestety kontuzja nasiliła się na tyle, że podjęcie dalszej rywalizacji stało się niemożliwe. Sensei Michał wraca z Mistrzostw Polski z brązowym medalem.


Rodzina naszego klubowicza potrzebuje pomocy! Pomóżcie! Prosimy!

Kategoria: Wydarzenia

Kochani pilnie potrzebne są pieniążki na zakup łóżka pielęgnacyjnego i koncentrator tlenu. Wsparcie potrzebne jest dla Dawida . Dawid to brat naszego klubowicza. Mieszkają w Górze Kalwarii. U Dawida zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce po wrodzonej cytomegalii. Cytomegalia przyczyniła się do uszkodzenia narządu słuchu ( głęboki obustronny niedosłuch) , padaczki lekoopornej, opóźnienia psychoruchowego. Dawid potrzebuje codziennej rehabilitacji, leków i 24 godzinnej opieki. Pilnie potrzebne jest łóżko pielęgnacyjne z możliwością elektromechaniczną regulacją powierzchni leżenia pod głową, nogami i lędźwiami ( sterowane pilotem ). Z dotychczasowego łóżeczka Dawid wyrósł. Podczas ataków padaczki u Dawida występuje bezdech który zagraża jego życiu. Dlatego potrzebny jest również koncentrator tlenu.
W tym roku Dawid zostanie poddany operacji bioder. Łóżko jest niezbędne do rehabilitacji i prawidłowego rozwoju .
Cel zbiórki :
1. Łóżko pielęgnacyjne – rehabilitacyjne przystosowane do opieki medycznej najciężej chorych i niepełnosprawnych dzieci , które, np. muszą być dotleniane lub korzystać z mechanicznego wsparcia oddechu . Koszt około 19 800 zł
2. Przenośny koncentrator tlenu to koszt ok 10 799 zł
3. Codzienne dojazdy i rehabilitacja w W-wie to koszt ok 4500 zł
Kochani pomóżmy !!!Każda złotówka jest na wagę złota !!!
Dziękuję w imieniu rodziców Dawida i swoim 🙂
Więcej o Dawidzie znajdziecie na stronie Fundacji
www.dzieciom.pl/podopieczni/15764

Tu jak wpłacać→ www.pomagam.pl/dawidc

 

 


Sportowa niedziela z Bushi Team

Kategoria: Wydarzenia

W dniu 28 maja 2017 r. zaczarowaliśmy czasoprzestrzeń i Bushi Team zaznaczyło swoją obecność w dwóch różnych miejscach jednocześnie.

Dziewięciu zawodników Bushi Team, pod okiem sensei Michała Kalmusa i senpai Krystiana Kalmusa, uczestniczyło w XIII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushinkai w Ostrowi Mazowieckiej.
W zawodach udział wzięli:Joanna Karaszewska, Magda Karaszewska, Wiktor Brózio, Michał Dwornicki, Igor Kozłowski, Olgierd Kozłowski, Filip Lewandowski, Lubomir Milicki, Jan Sozoniuk.

Z turnieju wróciliśmy z następującymi osiągnięciami:
• Igor Kozłowski – I miejsce
• Joanna Karaszewska – III miejsce
• Magda Karaszewska – III miejsce
• Michał Dwornicki – III miejsce
• Lubomir Milicki – III miejsce
• Jan Sozoniuk – III miejsce
• Wiktor Brózio – III miejsce

Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się dużym duchem walki i determinacją. Należy podkreślić, że część z nich startowała w kategorii „I krok”, czyli dopiero zaczęli swoją zawodniczą przygodę. Wszyscy zdobyli cenne doświadczenia, które na pewno zaowocują w przyszłości.

W tym samym dniu członkowie Bushi Team z sekcji w Górze Kalwarii wzięli udział w Gminnym Dniu Dziecka zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nasi młodzi karatecy, pod okiem senpai Iwony Lewandowskiej, przeprowadzili krótki pokaz karate, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności.
Sekcja Bushi Team z Góry Kalwarii aktywnie włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia, przygotowując dla wszystkich dzieci dodatkowe atrakcje takie jak tor przeszkód czy możliwość sprawdzenia umiejętności strzeleckich na strzelnicy paintballowej.
Dziękujemy wszystkim klubowiczom uczestniczącym w pokazie oraz senpai Iwonie Lewandowskiej za poświęcony czas i energię oraz za przygotowanie ciekawych atrakcji, które pozwoliły innym dzieciom świętować w tym dniu.

Sportowo, aktywnie i zdrowo – tak spędzamy wolne chwile w Bushi Team. Cieszymy się, że nasi członkowie tak chętnie spędzają z nami niedzielne chwile.


Terminy egzaminów na stopnie kyu – sesja wiosna 2017.

Kategoria: Wydarzenia

Egzaminy – sesja wiosna 2017
2017-06-08
Prażmów info_egzamin_prazmow
2017-06-13 Góra Kalwaria info_egzamin_gorakalwaria
2017-06-14 Brwinów info_egzamin_brwinow
2017-06-19 Piaseczno info_egzamin_piaseczno
2017-06-20 Błonie info_egzamin_blonie

UWAGA!!! Egzamin na stopnie junior [6.1; 6.2; 6.3; 5.1; 5.2; 5.3 (5-13 lat – rocznik 2004 i młodsi)] oraz stopnie senior [od 14 lat – rocznik 2003 i starsi], z wszystkich sekcji odbędzie się w Błoniu w SP Nr 1,ul. Poniatowskiego 19, 2017-06-20 (wtorek) godz. 19.00

 


II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO, 10.06.2017 Białystok

Kategoria: Turnieje

 

Zapraszamy na ostatni turniej w tym sezonie!

Pełna wersja komunikatu tutaj_pelna

Wersja dla zawodników  tutaj_skrot 

Zgoda na start zgoda_na_start_PL-1

 


Nasi medaliści Mistrzostw Europy 2017

Kategoria: Turnieje

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin  w Lyon, Francja 2017.
Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Bushi Team w barwach Polski(Adam Stępniak, Patrycja Lewandowska, Sławomir Pietrzyk,

Bushi Team

Michał Kalmus, Wiktor Brózio i Piotr Ryś) na Mistrzostwach Europy w Lyonie, które odbyły się w dniach 20-21 maja 2017 r. Ta sześcioosobowa ekipa wróciła aż z trzema medalami.

Pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Adam Stępniak (kat. juniorzy 16-17 l., – 70 kg). Na drodze do złota stanęli mu przeciwnicy z Rosji, Hiszpanii, Polski, Francji, Białorusi, Węgier, Rumunii, Turcji i Kazachstanu. Zawodnik Bushi Team miał niełatwe zadanie, ponieważ pretendentów do złota było aż czternastu. Pierwsza walka to odrobina szczęścia – Adamowi przypada wolny los.

Druga walka z zawodnikiem z Rosji, więc od razu mocno. Warto wspomnieć, że Rosjanin w swojej pierwszej walce pokonał rywala z Hiszpanii w 5 sekund.

Adam Stępniak

Zaczął bardzo mocno. Adam przetrwał i z każdą sekundą budował swoją przewagę. Ostatecznie pokonanie zawodnika z Rosji zajęło naszemu zawodnikowi 1 minutę. Trzecia walka z zawodnikiem z Turcji. Turek krępy i dobrze zbudowany. Adam zaczyna pierwszy. Turecki zawodnik próbuje nieskutecznie przełamać rytm naszego zawodnika kopnięciami opadającymi oraz obrotowymi. Ostatecznie Adam zwycięża w regulaminowym czasie. Finałowa walka z zawodnikiem z Polski. Zawodnicy walczyli ze sobą już nie raz. Obaj rozpoczęli bardzo mocno. Nieustanna wymiana ciosów i kopnięć. Adam skutecznie trafia swojego rywala ciosem na tułów za co otrzymuje pół punktu. Walka dobiega końca. Adam Stępniak zostaje MISTRZEM EUROPY 2017 !!!

Patrycja Lewandowska (kat. juniorki 16-17 l., +65 kg) jako druga zdobyła złoto w tych Mistrzostwach Europy dla naszej reprezentacji. W półfinale pokonała zawodniczkę z Węgier, a w finale spotkała się z Serbką.

Patrycja (najlżejsza zawodniczka tej kategorii) półfinał wygrała przez wazari (przyznanie punktu) za okrężne kopnięcie na głowę. Ponadto przeważała w całej walce, która zakończyła się w regulaminowym czasie.

Patrycja Lewandowska

Walka finałowa dla naszej reprezentantki była bardzo trudna psychicznie i fizycznie. Patrycja walczyła już z tą zawodniczką podczas Mistrzostw Europy 2015 w Berlinie. Wtedy wynik tej walki był korzystny dla potężnej reprezentantki Serbii. Nadszedł czas na rewanż. Obie zawodniczki zaczęły bardzo mocno. Ciągła wymiana ciosów i kopnięć z obu stron. Po regulaminowym czasie walki sędzia maty decyduje o dogrywce. W pierwszych sekundach dogrywki nasza reprezentantka trafia przeciwniczkę w głowę okrężnym kopnięciem, dzięki czemu zyskuje przewagę punktową. Dogrywka kończy się w regulaminowym czasie. Patrycja Lewandowska zostaje MISTZYNIĄ EUROPY 2017 !!!

Sławomir Pietrzyk (kat. senior +40l – 85 kg.). Dawno w tej kategorii nie było tak licznej obstawy – 26 zawodników z 10 krajów. Pierwsza walka to wolny los. Walka druga z reprezentantem gospodarzy.

Całą walkę Sławek przeważał, zwyciężył w regulaminowym czasie jednogłośną decyzja sędziów. W trzeciej walce przeciwnikiem Sławka jest potężnie zbudowany zawodnik z Rosji.

Sławomir Pietrzyk

Nasz reprezentant ciągłą presją zbudował sobie wyraźną przewagę, tym samym nie pozwalając na to, aby Rosjanin się rozpędził. Sławek wygrywa to ćwierćfinałowe starcie w regulaminowym czasie.
Półfinał to walka z reprezentantem Ukrainy. Tu też zapada werdykt korzystny dla naszego zawodnika. Przed Sławkiem finał ze znanym już mu z Pucharu Europy 2016 reprezentantem Rosji. Wtedy ten pojedynek zakończył się zwycięsko dla Sławka. Obaj zawodnicy zaczynają spokojnie. Walka jest bardzo wyrównana, choć Rosjanin nieco szybszy od naszego reprezentanta. Ostatecznie Sławomir Pietrzyk zostaje WICEMISTRZEM EUROPY 2017 !!!

Nie lada wyzwanie stanęło przed Michałem Kalmusem (kat. senior – 70 kg.). Zwykle ta kategoria też jest licznie obsadzona. Tym razem obsada była naprawdę wyjątkowa – 32 zawodników z 15 krajów. Mnóstwo znanych nazwisk. Mówiąc krótko – potężna konkurencja. Pierwszą walkę z zawodnikiem gospodarzy Michał wygrywa przez przewagę punktową, zdobytą mocnym ciosem na tułów. W walce drugiej Michał wylosował aktualnego Wcemistrza Świata Alima Iunusova z Rosji. Niestety musiał uznać wyższość reprezentanta Rosji. Warto wspomnieć, że Iunusov ostatecznie zwyciężył tę kategorię.

Swój pierwszy start na Mistrzostwach Europy zaliczyli Wiktor Brózio i Piotr Ryś. Wiktor swoją pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Białorusi. Druga walka z zawodnikiem z Rosji niestety przegrana. Natomiast Piotr Ryś musiał uznać wyższość swojego rosyjskiego rywala w pierwszej walce. Zarówno Wiktor jak i Piotr mieli jednak możliwość po raz pierwszy zdobycia cennego zawodniczego doświadczenia na tak ważnych międzynarodowych zawodach. Ci młodzi karatecy jeszcze nie raz nas zadziwią.

Cała reprezentacja Bushi Team bardzo dobrze zaprezentowała się na Mistrzostwach Europy 2017. Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się ogromnym duchem walki i z dumą reprezentowali nasz kraj na arenie europejskiej. Z Mistrzostw wróciliśmy z podniesionymi głowami, szerokimi uśmiechami i aż trzema medalami. Tak zmotywowani już nie możemy doczekać się kolejnych zawodów.

Lyon