Bushi Team na Mistrzostwach Polski

Bushi Team na Mistrzostwach Polski

Kategoria: Turnieje

45 Mistrzostwa Polski Seniorów, 21.04.2018 Limanowa
Ze złotym medalem z Mistrzostw Polski 2018 oraz tytułem „Najlepszego Zawodnika Turnieju” wrócił sensei Michał Kalmus.
Sensei Michał należy do czołówki zawodników w kategorii do 70 kg. Rywalizacja toczy się systemem pucharowym czyli zawodnicy dobierani są w pary i jeden eliminuje drugiego z rywalizacji. I tak aż do wyłonienia zwycięscy.
Mistrzostwa Polski gromadzą samych najlepszych zawodników. Reprezentant Bushi Team z tej grupy był najbardziej utytułowanym zawodnikiem dzięki czemu był rozlosowany z numerem 1 i w pierwszej turze walk przypadł mu wolny los. W drugiej turze Michał stoczył walkę z reprezentantem YMCA Kraków. Podopieczny sensei Krzysztofa Markowskiego dzięki skutecznemu okrężnemu kopnięciu na głowę przeciwnika zdobywa ippon. Rywal reprezentanta Bushi Team nie był w stanie kontynuować walki. Walkę „przed czasem” wygrywa Michał. Trwała ona zaledwie 40 sekund.
Drugą walkę sensei Kalmus stoczył z reprezentantem Wrocławskiego Klubu Karate. Walka ta trwała pełen dystans czasowy. Reprezentant Bushi Team zwycięża w niej jednogłośnie dzięki zdobytemu wazari za skuteczny cios w tułów przeciwnika, który spowodował chwilową niezdolność do walki.
Przed sensei Michałem Kalmusem już tylko finał z zawodnikiem z Dzierżoniowskiego Klubu Karate. Rywal Michała dużo wyższy od niego. Sensei Michał skutecznymi ciosami w tułów przeciwnika zdobywa wazari. Chwilę później zdobywa kolejne wazari. Walka kończy się przed czasem a podopieczny Sensei Krzysztofa Markowskiego po raz kolejny zostaje Mistrzem Polski.
Styl w jakim sensei Michał toczył walki zostaje zauważony przez sędziów i postanawiają go nagrodzić tytułwm „Najlepszego Zawodnika Turnieju”