Bushi Team na Mistrzostwach Polski Open Seniorów

Bushi Team na Mistrzostwach Polski Open Seniorów

Kategoria: Turnieje

Bushi Team na Mistrzostwach Polski Open Seniorów

W dniu 21 października 2017 r. odbyły się w Lublinie Mistrzostwa Polski Open Seniorów. Turniej zgromadził najlepszych zawodników z kraju, którzy rywalizowali w walkach bez podziału na kategorie wagowe.
W zawodach wziął udział, trenujący pod okiem sensei Krzysztofa Markowskiego, nasz wielokrotny medalista wagowych Mistrzostw Polski – Michał Kalmus. Sensei Michał jest w absolutnej czołówce kategorii lekkiej. W tym turnieju musiał zmierzyć się ze znaczne cięższymi rywalami. Najlżejsi zawodnicy ważyli około 90 kg. W walce eliminacyjnej Michał spotkał się z doświadczonym zawodnikiem reprezentującym Ostrołęcki Klub. Zawodnik Bushi Team, pomimo dużej różnicy wagi, nie ustępował swojemu rywalowi, a runda podstawowa nie przyniosła rozstrzygnięcia. Po zaciętej dogrywce decyzją sędziów wygrał przeciwnik Michała. Warto podkreślić, że w całej walce nasz zawodnik wykazał się wyjątkową walecznością i bardzo dobrą techniką.
Zdobyte przez Michała doświadczenie niewątpliwie pozwoli mu na odnoszenie sukcesów na kolejnych turniejach.
Sędzią na tym turnieju był sensei Krzysztof Markowski, a jako sekundant i wsparcie naszego zawodnika senpai Krystian Kalmus.