10 medali Bushi Team na rozpoczęcie sezonu startowego !!!

10 medali Bushi Team na rozpoczęcie sezonu startowego !!!

Kategoria: Turnieje

10 medali Bushi Team na rozpoczęcie sezonu startowego !!!
Już 30 września 2017 r. podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w Białymstoku,  Patrycja Lewandowska (kategoria juniorki +65 kg) i Maciej Lewandowski (kategoria kadeci do 45 kg) wrócili z turnieju z podwójnym złotem.
Tydzień później, 7 października, dziewięciu reprezentantów klubu (Patrycja Lewandowska, Helena Szeszko, Adam Stępniak, Jan Potyra, Jan Domański, Maciej Lewandowski, Jan Sozoniuk, Filip Lewandowski, Wiktor Brózio) mierzyło swoje siły podczas VII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów.
W Ciechanowie swoją dobrą dyspozycję potwierdziła Patrycja Lewandowska pokonując rywalkę z super fight w 22 sekundy i tym samym zdobywając złoto.
Kolejny złoty medal zdobył Adam Stępniak, który tym razem walczył w wyższej kategorii (powyżej 72 kg.) W drodze na najwyższy stopień podium pokonał znacznie cięższych zawodników z Włocławka i Ostrołęki.
W walce super fight zmierzyli się Janek Potyra i Janek Domański. Pierwszą rundę pojedynku wygrał Janek Domański, natomiast drugą Janek Potyra. Ostatecznie o wyniku całej walki zdecydowała liczba poszczególnych głosów sędziów, która była korzystna dla Janka Potyry. Tym samym Janek Potyra zdobył złoty medal, a Janek Domański srebrny.
Ciekawie zapowiadała się kategoria kadetów do 45 kg., ponieważ startowali w niej aż trzej zawodnicy Bushi Team, tj.: Maciek Lewandowski, Wiktor Brózio i Janek Sozoniuk. Każdy z nich jest bardzo dobrym zawodnikiem. Okazało się, że najmniej szczęścia tej kategorii miał Wiktor. Prowadząc przez całą walkę nadział się na kolano przeciwnika tym samym tracąc punkt, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.
Maciek Lewandowski, który bez problemu przebrnął walkę eliminacyjną, w ½ finału spotkał się z rywalem Wiktora, którego bez problemu pokonał, tym samym przechodząc do finału. Niewiele zabrakło, aby w finale walczył z Jankiem Sozoniukiem, który po wygraniu walki eliminacyjnej fantastycznie walczył o finał. Chwila nieuwagi, rozprężenia, i Janek stracił punkt przez obrotowe kopnięci przeciwnika. Niestety nie zdążył odrobić straty. Ostatecznie Maciek Lewandowski zdobył srebro, a Janek Sozoniuk brąz.
Nasza najmłodsza reprezentantka, Helenka Szeszko, wróciła z turnieju ze srebrnym medalem. Zdecydowanie wygrała walkę półfinałową. Niestety w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki.
Swój drugi start na ogólnopolskim turnieju zanotował Filip Lewandowski. Tym razem powrócił do domu bez medalu, lecz z kolejnym, bezcennym doświadczeniem.
W dniu 7 października 2017 r. odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Mołdawii, w których wziął udział sensei Michał Kalmus. W walce eliminacyjnej sensei Michał wygrał zdecydowanie z zawodnikiem z Ukrainy. W półfinale Michał spotkał się z kolejnym ukraińskim zawodnikiem. Cała walka przebiegała pod dyktando sensei Michała. Zawodnik z Ukrainy nieco ożywił się w końcówce pojedynku. Werdykt sędziów bocznych był niejednoznaczny: dwóch wskazało na zawodnika z Ukrainy,a dwóch na naszego reprezentanta. Sędzia maty przyznał jednak zwycięstwo Ukraińcowi. Tym samym Michał Kalmus zdobył brązowy medal.
W odstępie zaledwie jednego tygodnia zawodnicy Bushi Team zdobyli aż 10 medali. To się nazywa rozpoczęcie sezonu !!! Przed nami kolejne starty, więc ciężko pracujemy na kolejne sportowe sukcesy.