XLIV Mistrzostwa Polski Seniorów, 03.06.2017 Sosnowiec

XLIV Mistrzostwa Polski Seniorów, 03.06.2017 Sosnowiec

Kategoria: Turnieje

Z brązowym medalem z Mistrzostw Polski wrócił sensei Michał Kalmus.
Sensei Michał należy do czołówki zawodników w kategorii do 70 kg. Rywalizacja toczyła się systemem pucharowym, czyli zawodnicy dobierani są w pary i jeden eliminuje drugiego z rywalizacji. I tak, aż do wyłonienia zwycięzcy.
Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło 14 zawodników. Sensei Michał Kalmus z tej grupy był najbardziej utytułowanym zawodnikiem, dzięki czemu został rozlosowany z numerem 1 i tym samym w pierwszej turze walk przypadł mu wolny los.
W drugiej turze Michał stoczył walkę z reprezentantem gospodarzy, która zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem naszego reprezentanta. Podczas tej walki odezwał się uraz doznany kilka tygodni wcześniej, odniesiony podczas Mistrzostw Europy we Francji.
Kolejne wyzwane to półfinał z zawodnikiem z Katowic , którego Michał już doskonale zna. Wygrywał z nim już wielokrotnie. Podstawowa runda walki przebiegła z minimalną przewagą naszego reprezentanta, choć nie wystarczającą, aby sędziowie przyznali Michałowi zwycięstwo. Skład sędziowski decyduje o dogrywce. Niestety kontuzja nasiliła się na tyle, że podjęcie dalszej rywalizacji stało się niemożliwe. Sensei Michał wraca z Mistrzostw Polski z brązowym medalem.