Nasi medaliści Mistrzostw Europy 2017

Nasi medaliści Mistrzostw Europy 2017

Kategoria: Turnieje

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin  w Lyon, Francja 2017.
Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Bushi Team w barwach Polski(Adam Stępniak, Patrycja Lewandowska, Sławomir Pietrzyk,

Bushi Team

Michał Kalmus, Wiktor Brózio i Piotr Ryś) na Mistrzostwach Europy w Lyonie, które odbyły się w dniach 20-21 maja 2017 r. Ta sześcioosobowa ekipa wróciła aż z trzema medalami.

Pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Adam Stępniak (kat. juniorzy 16-17 l., – 70 kg). Na drodze do złota stanęli mu przeciwnicy z Rosji, Hiszpanii, Polski, Francji, Białorusi, Węgier, Rumunii, Turcji i Kazachstanu. Zawodnik Bushi Team miał niełatwe zadanie, ponieważ pretendentów do złota było aż czternastu. Pierwsza walka to odrobina szczęścia – Adamowi przypada wolny los.

Druga walka z zawodnikiem z Rosji, więc od razu mocno. Warto wspomnieć, że Rosjanin w swojej pierwszej walce pokonał rywala z Hiszpanii w 5 sekund.

Adam Stępniak

Zaczął bardzo mocno. Adam przetrwał i z każdą sekundą budował swoją przewagę. Ostatecznie pokonanie zawodnika z Rosji zajęło naszemu zawodnikowi 1 minutę. Trzecia walka z zawodnikiem z Turcji. Turek krępy i dobrze zbudowany. Adam zaczyna pierwszy. Turecki zawodnik próbuje nieskutecznie przełamać rytm naszego zawodnika kopnięciami opadającymi oraz obrotowymi. Ostatecznie Adam zwycięża w regulaminowym czasie. Finałowa walka z zawodnikiem z Polski. Zawodnicy walczyli ze sobą już nie raz. Obaj rozpoczęli bardzo mocno. Nieustanna wymiana ciosów i kopnięć. Adam skutecznie trafia swojego rywala ciosem na tułów za co otrzymuje pół punktu. Walka dobiega końca. Adam Stępniak zostaje MISTRZEM EUROPY 2017 !!!

Patrycja Lewandowska (kat. juniorki 16-17 l., +65 kg) jako druga zdobyła złoto w tych Mistrzostwach Europy dla naszej reprezentacji. W półfinale pokonała zawodniczkę z Węgier, a w finale spotkała się z Serbką.

Patrycja (najlżejsza zawodniczka tej kategorii) półfinał wygrała przez wazari (przyznanie punktu) za okrężne kopnięcie na głowę. Ponadto przeważała w całej walce, która zakończyła się w regulaminowym czasie.

Patrycja Lewandowska

Walka finałowa dla naszej reprezentantki była bardzo trudna psychicznie i fizycznie. Patrycja walczyła już z tą zawodniczką podczas Mistrzostw Europy 2015 w Berlinie. Wtedy wynik tej walki był korzystny dla potężnej reprezentantki Serbii. Nadszedł czas na rewanż. Obie zawodniczki zaczęły bardzo mocno. Ciągła wymiana ciosów i kopnięć z obu stron. Po regulaminowym czasie walki sędzia maty decyduje o dogrywce. W pierwszych sekundach dogrywki nasza reprezentantka trafia przeciwniczkę w głowę okrężnym kopnięciem, dzięki czemu zyskuje przewagę punktową. Dogrywka kończy się w regulaminowym czasie. Patrycja Lewandowska zostaje MISTZYNIĄ EUROPY 2017 !!!

Sławomir Pietrzyk (kat. senior +40l – 85 kg.). Dawno w tej kategorii nie było tak licznej obstawy – 26 zawodników z 10 krajów. Pierwsza walka to wolny los. Walka druga z reprezentantem gospodarzy.

Całą walkę Sławek przeważał, zwyciężył w regulaminowym czasie jednogłośną decyzja sędziów. W trzeciej walce przeciwnikiem Sławka jest potężnie zbudowany zawodnik z Rosji.

Sławomir Pietrzyk

Nasz reprezentant ciągłą presją zbudował sobie wyraźną przewagę, tym samym nie pozwalając na to, aby Rosjanin się rozpędził. Sławek wygrywa to ćwierćfinałowe starcie w regulaminowym czasie.
Półfinał to walka z reprezentantem Ukrainy. Tu też zapada werdykt korzystny dla naszego zawodnika. Przed Sławkiem finał ze znanym już mu z Pucharu Europy 2016 reprezentantem Rosji. Wtedy ten pojedynek zakończył się zwycięsko dla Sławka. Obaj zawodnicy zaczynają spokojnie. Walka jest bardzo wyrównana, choć Rosjanin nieco szybszy od naszego reprezentanta. Ostatecznie Sławomir Pietrzyk zostaje WICEMISTRZEM EUROPY 2017 !!!

Nie lada wyzwanie stanęło przed Michałem Kalmusem (kat. senior – 70 kg.). Zwykle ta kategoria też jest licznie obsadzona. Tym razem obsada była naprawdę wyjątkowa – 32 zawodników z 15 krajów. Mnóstwo znanych nazwisk. Mówiąc krótko – potężna konkurencja. Pierwszą walkę z zawodnikiem gospodarzy Michał wygrywa przez przewagę punktową, zdobytą mocnym ciosem na tułów. W walce drugiej Michał wylosował aktualnego Wcemistrza Świata Alima Iunusova z Rosji. Niestety musiał uznać wyższość reprezentanta Rosji. Warto wspomnieć, że Iunusov ostatecznie zwyciężył tę kategorię.

Swój pierwszy start na Mistrzostwach Europy zaliczyli Wiktor Brózio i Piotr Ryś. Wiktor swoją pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Białorusi. Druga walka z zawodnikiem z Rosji niestety przegrana. Natomiast Piotr Ryś musiał uznać wyższość swojego rosyjskiego rywala w pierwszej walce. Zarówno Wiktor jak i Piotr mieli jednak możliwość po raz pierwszy zdobycia cennego zawodniczego doświadczenia na tak ważnych międzynarodowych zawodach. Ci młodzi karatecy jeszcze nie raz nas zadziwią.

Cała reprezentacja Bushi Team bardzo dobrze zaprezentowała się na Mistrzostwach Europy 2017. Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się ogromnym duchem walki i z dumą reprezentowali nasz kraj na arenie europejskiej. Z Mistrzostw wróciliśmy z podniesionymi głowami, szerokimi uśmiechami i aż trzema medalami. Tak zmotywowani już nie możemy doczekać się kolejnych zawodów.

Lyon